از دست ندهید
خانه » اجتماعی » سنگهای باستانی گورستان روستای آلیله به سرقت رفت
سنگهای باستانی گورستان روستای آلیله به سرقت رفت
گورستان روستای آلیله,سنگ های باستانی اردبیل,تاریخ اردبیل,میراث فرهنگی,جاده ابریشم اپیک یولو,گرمی

سنگهای باستانی گورستان روستای آلیله به سرقت رفت

سنگ های باستانی گورستان روستای آلیله به سرقت رفته است.

بر اثر غفلت مسئولان میراث فرهنگی ، آخرین بازمانده های سنگ های باستانی گورستان روستای آلیله که قدمت آن به چند صد سال پیش باز می گردد ، توسط سودجویان به سرقت رفت.

بنابر اظهارات روستائیان ، سارقان با قطع خطوط تلفن و در کمال آرامش به این عمل ناپسند خود اقدام نموده اند.

خاطر نشان می سازد این سنگها که دارای نقوش برجسته و نوشته های به زبان عربی بود و گورستان بزرگ وتاریخی که احتمالاً مربوط به مسافران جاده ابریشم «اپیک یولو» است.

این تصویر آخرین تصویر از سنگ ها می باشد که از این به بعد روستائیان و علاقمندان به میراث فرهنگی تنها دلشان را به دیدن این تصاویر خوش خواهند کرد . این در حالی است چندی پیش رسانه های گرمی از وجود اینگونه منبع عظیم میراث فرهنگی به مسؤلان اطلاع داده و خواستار توجه جدی به این روستا شده و نسبت به تاراج منابع ملی و آثار باستانی منطقه هشدار داده بودند . متأسفانه دستگاههای متولی اینگونه هشدارها را جدی نمی گیرند.

حال درخواست روستاییان وتمامی علاقه مندان به میراث فرهنگی و تاریخی این خاک و بوم از تمامی دستگاه های قضایی و اجرایی در در رأس آن از فرماندار محترم گرمی خواستار هستند تا نسبت به دستگیری سارقان و بازگرداندن این میراث فرهنگی به دل طبیعت روستای آلیله خوشحالی این مردم را باعث شوند.

برگرفته از وبلاگ آذرمغان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>